Login

Tüm İncelemeler button

UPS Kesintisiz Güç Kaynağı Derleme

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) SSS
VERSION 2.3, 6 Mart 2005
Bölümler:

01: Bu belge tüm hakkında?
01: Bu belge nedir?
02: Bu belge yapılır kullanılabilir?
03: Kim tutar?
04: Nerede bu bilgileri nereden geldi?
05: nasıl katkıda bulunabilir?
06: Bu belge dağıtılmış olabilir?
07: Eklemek istediğiniz bir şey var?
08: Sözlük.
02: Bir UPS ve nasıl yok eseridir?
01: Bir UPS nedir?
02: How are you "telaffuz yapmak UPS"?
03: Vendor X, (anlatma) diyor bir UPS, öyle mi?
04: UPSes türlerini açıklayın?
05: Nasıl bir UPS help me?
06: stuff ne tür bir UPS ne yapar?
07: Nasıl bir UPS uzun olabilir donanımları çalışır durumda?
Bir "UPS iyi 08: Nedir?
09: UPSes Doğum Destek sözleşmeleri.
10: Kendi bakım ipuçları.
11: bir UPS bir övmek güç şerit mi?
12: Nasıl önemli UPS çıkış dalga formu nedir?
13: Gerçekten bir UPS benim donanımları korumak güvenebilir miyim?
14: I oluşturmak istiyorsanız düşünmek / yenilemek / My UPS kendimi kendi yükseltin. Bu iyi bir fikir mi?
03: UPS izleme / kapatma yazılımı.
01: bir UPS zaman güç düşük aşağı bilgisayarı kapattı miyim?
02: Ben kendi kapatma rutinleri yazabilir miyim?
03: serbestçe dağıtılabilir çözümler nelerdir?
04: Hayır UPS yazılımı ne benim makineleri, çalışır?
05: ne diğer yazılım burada.
04: Ne kadar büyük bir UPS ihtiyacım var?
How are 01: UPS boyutları belirlenir?
02: VA ne derece ihtiyacım var?
03: Bunu nasıl belirliyorsunuz?
04: Başka ne düşünmelidir?
05: Bir lazer yazıcı ile bir UPS kullanabilir miyim?
06: UPS boyutları ne ekipman kullanım ne?
05: Özel üreticinin bilgi.
01: satıcı bulunmaktadır?
02: UPS Donanım.
03: UPS Yazılımı sadece.
04: Diğer şirketler.
06: Kaynakça
07: Çeþitli
01:
BAŞLIK: Bu belge tüm hakkında?
01,01
S: Bu belge nedir?

C: Bu Kesintisiz Güç Kaynakları SSS bir belgedir. Bu öğrenmek isteyen insanlar için bir başlangıç noktası sağlamak amaçlanmaktadır ne olduğunu, ne yapmak ve ne kullanılabilir.

Bu belgenin en çok ABD merkezli olduğunu unutmayın. Güç numaraları, şirketler ve hizmetler tüm ABD tüketici ihtiyaçlarını vurgulamak. Üzgünüz, ama ben çalışmak gerekeni's. Tüm ilkeler burada hemen her yerde uygulanabilir olmalıdır görüştü.

01,02
S: Bu belge yapılır kullanılabilir?

C: Şu anda, bu belgenin, World Wide Web üzerinde mevcuttur. Bu en büyük arama motorları ile başvurulan. Bu belge veya referans bir çoğu siteler bağlantı.

Bu belgenin kendisi, World Wide Web üzerinden de mevcuttur: http://www.jetcafe.org/ ~ NPC / doc / UPS-faq.html.

01,03
S: Bunu kim korur?

C: Şu anda, bu belgede Nick Christenson tarafından yapılmaktadır. Tercih edilen e-posta adresi npc_AT_jetcafe.org ve ben bunu çok istiyorum herhangi bir soru kelimesi "UPS" ya da olabilir bu belge ile ilgili "UPS SSS" veya bazı Konu satırı bu şekilde. Için bana sorguları yanıt eğer biraz zaman alıyor Not: Kendi zaman bu muhafaza am, bu nedenle rahatsız etmeyin lütfen. Ayrıca bilgilerin hiçbiri burada hit temsil veya herhangi bir kuruluş olursa olsun bir nimet vardır. Çoğu bu belge ve benim anlamak için yararlı maddi katkıda bulunmuştur Bu, bir kişi görüşlerini temsil eder.

01,04
S: Bu bilgi nereden geldi?

A: Neyse ki, birçok kişi benim ağlamaya yürüdü sahip birçok boşlukları orijinal taslak doldurun. Ancak ben misstatements ve yanlışlıklar için tam sorumluluk iddia Artık bu bir grup çalışması vardır.

01,05
S: nasıl katkıda bulunabilir?

C: yeni bilgiler posta gerektiğini, düzeltme, bu SSS geçerli sürdürücü, vb için öneriler. Eğer bir öneri sunmak emin referans nerede bilgi belge bulunur olun. Ben garanti formu "sözcüğü 'Change öneriler her zaman' neredeyse her zaman 'dalgalanma bastırıcı hakkında kısmen." yok sayılır.

01,06
S: Bu belgenin dağıtımı ile ilgili bir kısıt var mı?

C: Bu belge yazarın hakkı saklıdır. Herhangi olmayan bu belge sürece ticari amaçla dağıtmak için içeriği, özgün belge değişmeden kalır ve yazar olarak düzgün ve bir gösterici bir up-to-güncel sürümü içerdiği Year vardır teşvik edilmektedir. Eğer alıntı için, uygun olarak katkısını ve tamamlamak SSS bir gösterici verilir çok sürece Tamam bu belge istiyorsunuz dahildir.

01,07
S: Eklemek istediğiniz bir şey var?

A: Evet, şimdi siz söyleyince. Bu belgeye katkıda kişi donanımları sadece onlar hakkında deneyim sahibi konuşabilir. Bu doğru veya belirli markalar, özellikler karşı, fonksiyonlar, vb bir önyargı yansıtabilir. Unutmayın, öneriler, marka adları ve fonksiyonları burada hayır, hatta mutlaka durumunuza uygun ayrıntılı yoluyla unutmayın. Eğer bilgi sahibi Ayrıca, bu belgede, sürdürücü yukarıda listelenen teslim ediniz değildir. Eğer bilgi gönderdiğinizde, lütfen söyleyin isteyip olmamanıza ilişkilendirilebilir onu istiyorum. Kim bu belge ile yardımcı ince insanlara kredi vermek için daha mutlu, fakat ben onu tercih ederim bu kişilerin anonim saygı istiyorum.

01,08
S: Sözlük

C: Bu neredeyse tamamen bir tür soul katkısı oldu. Ben sadece biraz daha temizlemiş.

Blackout
Tam güç kaybı. Bazı literatürlerde bir kesinti de en donanımları beri bu seviyenin altında çalışmaz için yaklaşık 80V altında bir voltaj düşüşü dikkate alır.
Sag veya BROWNOUT
Gerilim seviyeleri azalma hangi dönemlerde bir saat saliseler kadar sürebilir. Ağır ekipman on line alışveriş aletleri, asansörler gibi geliyor neden olabilir, kompresörler vb ayrıca kamu hizmeti şirketleri kasten pik yükleme süreleri ile başa çıkmak için bu oluşur.
Spike
Çoğu zaman bir enerji hattı üzerinde doğrudan yıldırım veya neden çok kısa bir süre içinde gerilim içinde çok büyük bir artış bir kesinti sonra güç döndürür.
Dalgalanma
Voltajı bir önemli bir artış yüksek güç aletleri gibi klimalar kapalı olan ikinci, sık sık neden küçük bir kısmını kalıcı.
EMI / RFI gürültü
Elektromanyetik Girişim ve Radyo Frekans Girişim. Caused by, inter alia, yıldırım, jeneratörler, radyo vericileri, endüstriyel ekipmanlar.
MOV
Amacıyla ani kontrol Metal Oksit Varistors devreleri eklenir. Bu Güç Şeriti yaygındır. Eğer iki fazla görüyorsanız, büyük olasılıkla oldukça iyi Güç Strip var. Onlar irice disk kapasitörler gibi görünüyorsun.
Inverter
Devresi olan AC güç çoğu bilgisayar donanımları tarafından gerekli DC pil dönüştürür.
Regülatöre
Devre MOVs, kapasitörler, Çubuk-dalgalanmaları bastırmak için çekirdek indüktörler vb oluşan ve genellikle güç şerit gömülü ani.
Line Kremi
Bir transformatör bu girişimleri giriş voltajı eşit çıkış gerilimi veya gerilim dalga formu yakınında sağlamak dalgalanmaları düzeltmek için.
02:
Konu: UPS nedir ve nasıl çalışır nedir?
02,01
S: UPS nedir?

() Ve () (kesintileri, sags, kesintileri, kötü harmonikler, vb) güç kaynağı istenmeyen özellikleri önlemek için bir bilgisayar gibi bir cihaz prize örneğin Y: Kesintisiz Güç Kaynağı bir güç kaynağı arasında duran bir cihazdır tedarik olumsuz cihazın performansını etkileyen from.

02,02
S: nasıl "telaffuz yapmak UPS"?

A: "UPS" telaffuz çok, ama edebiyatının en "sen pee ess" iyilik gibi görünüyor, çünkü "bir UPS" yerine "kullanmak bir UPS". Bu belge edebiyatı takip çalışır. Ne telaffuz size olanlar alanda deneyimli olan tarafından güldü alırsınız.

02,03
S: Vendor X, (anlatma doldurunuz) bir UPS olduğunu söylüyor, ama yukarıda ne tarif daha farklı. Kim haklı?

C: Gerçekten bir UPS ne olduğu standart tanımlanmasıdır. Şey bir saat radyo bir 9 voltluk pil yedek bir bina kadar / Bileşik geniş yedek jeneratörü bir UPS biri tarafından adı olmuştur. Bu belgenin çoğunluğu nesneler bir bira daha büyük olduğu cihazların geçici olarak operasyonel kalır yardımcı olabilir gelir zaman aksi takdirde onların işlevini kesme cekti almak güç değişir.

Bir minicomputer (gibi bir VAX 11) bu belgenin kapsamı dışındadır güç sağlama. Bir bilgisayar sahibi tarafından yüklenebilir UPS ekipman / yöneticinize Bu SSS ilgileniyor. Eğer şartları, büyük, bir kalifiye elektrikçi konuşmaya ihtiyacım var. Temel olarak, bu belgenin odak güç koruma aygıtları üzerinde 3.000 Volt işlet-Amp (VA) aralığı veya düşüktür. Bu küçük makineler yüklü olabilir ve lisanslı elektrikçiler yardımı olmadan yönetilir.

02,04
S: Bana KGK sektörü hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

A: (tür Don Deal, Don.Deal_AT_oit.gatech.edu, benim eklemeler bulunmaktadır [köşeli parantez tarafından sağlanan].)

KGK birçok sanayi üreticilerinden ve oluşur orada endüstri içinde standart terimlerin eksikliğidir. Bence kasıtlı yanlış yönlendirme bu bazen sınırları. (Dışarısı bir orman var!) [, Son yıllarda tüm endüstri Not daha iyi görünüyor, en azından çoğunlukla koşullar burada ne anlama listelenen kabul kazanılmış olması. Bu her yerde doğru değildir, ama iyi şeyler alıyorsanız. ]

Temel olarak cihazların tümü zaman zaman UPSes olarak kapalı geçen üç farklı tipi mevcuttur.

Bekleme durumunda güç kaynağı (SPS). Kadar güç kaynağı başarısız Bu tip, güç genellikle doğrudan enerji hattı türetilir. Elektrik kesintisi sonra, pil güç çevirici güç sağlayan devam açar. Pil, zaman çizgi güç mevcuttur gerekli olarak tahsil edilir. Kaynağı Bu tip bazen bir "çevrimdışı" UPS denir.
Kalite ve cihazların bu sınıf etkinliğini önemli ölçüde değişir, ancak genellikle biraz daha "gerçek" UPSes ucuzdur. Zaman tersleyici on line gelmek için gerekli, genelde geçiş zaman denilen, birim göre değişir. Bazı bilgisayarlar uzun geçiş kere tolere edebilir, sizin kilometre değişebilir. [Ticaret basın bazı makaleleri kendi deneyleri, modern PC 100ms veya daha fazla kez aktarma dayanabilir iddia etti. En UPS birimleri hakkında 4ms batarya bir transfer iddiası. Bir bilgisayar 100ms kadar kalabilirler bile, bu 100ms geçiş yolunda olduğu anlamına gelmez unutmayın. Zarar hala bir bilgisayar veya veri üzerinde yapılabilir bile kadar kalır. ]

Diğer özellikleri için malzeme bu sınıfa bakmak hattı ve / veya diğer hat klimalar süzgeç. Beri aletleri tedarik bağlı temelde doğrudan güç hattından, SPSes, hat gürültüsü, frekans çeşitleri, çizgi ani nispeten zayıf bir koruma sağlamak ve brownouts bağlanır.

Eğer mütevazı bir gerilim düşümü meydana gelir [Bazı SPSes dalgalanma olması / Spike bastırma devresi gibi transformatörleri "batarya olmadan" gerilimi artırmak iddia. Genellikle, "bekleme" UPS daha fazla bir "Line Interactive" UPS denir featureful olur.


Melez [veya ferroresonant] UPS sistemleri. Ben sadece - En iyi Power, Inc [Üye Eaton Powerware denilen bunları satan bir satıcı biliyorum. Bu Powerware da UPSes Line Interactive ve online satar unutmayın. ] Bu cihazların arkasındaki teori oldukça basittir. Normal çalışma hattı güç varsa, arz koşulları güç bir ferroresonant transformatör kullanarak. Bu trafo değişen giriş voltajı bile sabit bir çıkış gerilimi sürdüren ve hat gürültüsü karşı iyi bir koruma sağlar. Transformatör ayrıca ikincil kısa bir süre çıkış sağlayan bir toplam outage oluşur. Onların çevirici sonra satırında çok hızlı bir şekilde gider İyi söz ediyor iktidarda kesintisiz çalışıyor. Diğer UPS satıcıları, geçişin sorunsuz az, ancak daha sonra tekrar kendi yararına's Best ürünleri tanıtmak için değil korumak.
[Not: Bazı kaynaklara göre, bir UPS sistemine ferroresonant transformatörler Ekipmanlarınızın güç kaynağı ferroresonant transformatörleri ile etkileşim ve beklenmeyen sonuçlar üretir. Diğer taraftan, ferroresonant UPS sistemleri, ısı bazı ortamlarda önemli bir yeri, başlama vuruşu yoktur. Moral: test donanımları emin bunu önce ihtiyaçlarınızı karşılayan yapmak için satın. -NPC]


Ben "gerçek" UPS sistemleri, bu kaynakları sürekli bir çevirici çalışması dediğimiz şey. Açıkçası, hiçbir geçiş zamanı gelmiştir ve bu genellikle güç hattı sorunları en iyi izolasyon malzemeleri sağlar. Bu cihazlara dezavantajları, maliyet artışı, ve artan ısı üretimi güç tüketimi artmıştır. Aslında bir "UPS her zaman doğrudur, bu birimlerin güvenilirliği etkilenecek için inverter görünmüyor rağmen. Aslında, daha ucuz SPS birimlerinde daha hataları gördük. [Not, ancak, bu aynı kalite inverter, sen bir en az uzun sürmesi çalışır beklediğiniz verilmiştir. Bu cihazlar genellikle "çevrimiçi denir" UPSes. ]
02,05
S: bana yardımcı olabilir?

A: A UPS bu kesintisiz güç garanti dahili piller sahip olsa bile güç kaynağı sağlayan güç durur ekipman sağlanır. Elbette UPS sadece bir süre, genellikle birkaç dakika güç sağlayabilir, ancak sık sık enerji şirketi hataları ve kısa kesintileri dışarı sürmek için yeterlidir. Bile kesintisi daha uzunsa UPS batarya ömrü, bu fırsatı ekipman düzenli bir kapatma idam sağlar. Avantajları:

Çünkü güç başarısız Bilgisayar işleri bitmiyor.
Kullanıcılar bilgisayar tarafından kapatılmasını inconvenienced değil.
Ekipman) güç çevrimi başka (sert strese maruz değildir.
Çünkü bir makine aşağı "Sync" veya eşdeğeri yapmadan önbelleğe ya da gerçek zamanlı veri floş kapamak Veri kaybolmaz.
02,06
S: stuff ne tür bir UPS ne yapar?

A: A KGK geleneksel olarak aşağıdaki işlevleri gerçekleştirebilirsiniz:

Nispeten küçük güç dalgalanmaları absorbe.
Gürültülü güç kaynakları yumuşatır.
Donanımları satır sags sırasında güç sağlamak için devam edin.
Bir süre için güç sağlayın sonra kesinti oluştu.
Ayrıca, bazı UPS veya UPS / yazılım kombinasyonları aşağıdaki işlevleri sağlar:
Uzun elektrik kesintileri sırasında ekipman Otomatik kapanma.
Izleme ve güç kaynağının durumu günlüğü.
Voltaj göster / ekipman Şu çizin.
Uzun bir elektrik kesintisi sonrasında yeniden başlatın donanımları.
Şu anda on line gerilim görüntüleyin.
Belirli hata koşullarına alarmları sağlayın.
Kısa devre koruma sağlayın.
02,07
Sonra güç gider S: Nasıl bir UPS uzun olabilir donanımları çalışır durumda?

C: Bu ne kadar büyük bir UPS bağlıdır siz ve sahip ekipman ne tür bir korur yapmak. En tipik bilgisayar iş istasyonları için, tek bir UPS bu ayakta 15 dakika güç kaybı ile makine tutmak oylandı olabilir. Eğer bir makine için önemli bir güç olmadan saat hayatta kalmak için, bir büyük olasılıkla bir jeneratör ve diğer bileşenleri içerir daha sağlam bir güç yedekleme çözümü bakmak gerekir. Olsa bile bir UPS yetkileri çok küçük bir yük, yine de) hangi güç maliyetler AC dönüştürücü (inverter), onun DC (pil çalıştırmak gerekir. APC belgelerine gelen bir kaba ekstrapolasyon, bana onun 2000 VA UPS ekstra yük () biraz üzerinde 8 saat ile kendi dönüştürücü çalıştırabilirsiniz tahmin yol açar. A 1250 VA UPS yaklaşık 5 için onun dönüştürücü çalıştırabilir. Bu çok kaba bir tahmin bilgi satıcı tarafından bir satıcı için sağlanan dayanmaktadır.

02,08
S: aynı üretici talepleri göz önüne alındığında, nasıl bir "kötü" kaliteli UPS, bir "iyi" kalite UPS anlarım?

C: Test, test, test. Bunu vurgulamak yeterli değildir. Orada kendilerini UPSes aramayı çok iyi ve kötü birimleridir. Orada sizin durumunuza yanlış birçok iyi birimleridir. Sorumluluğun alıcıya ait olması.

Sizin için bazı özellikleri görünebilir şunlardır:

Sinüs güç çıkışı. , Daha iyi UPS AC çıkışı, yakın Genel olarak bir sinüs dalga olduğunu sizin ekipman için. Birçok UPS birimleri, özellikle ucuz olanları, bir sinüs çıkış bir büyük sapma. Bazıları kare dalgalar üretir. Waveform etkileri ile bu belgenin bölümünde 2,12 olarak dağıtılır.
UPS mu manuel bypass anahtarı var mı? Eğer UPS veya kırılmış hizmet almaya, onu üzerinden donanımları güç geçirebiliriz? Istediğiniz son şey kırık bir UPS için ekstra kesintinin neden olmaktır.
Sen birim kendisini izlerken bir UPSes işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için, daha iyi. Hepsi çok yararlı ne kadar güç (veya yüzde yük) donanımları, ne kadar pil ömrü kaldığını ve giriş gücü kalitesi endikasyonları şekil var vardır.
Bazı yeni UPSes kendi izleme yazılımı ile bir ağ bağlantısı ve SNMP ile iletişim kurabilirsiniz. Eğer ağ Bu bir UPS wonderful. Ayrıca, dikkat, ben bayi "Ağ UPS" izleme reklam nerede ağ normal seri bağlantı olduğunu duydum.
UPS satıcı sunuyoruz destek / bakım sözleşmeleri mu? Eğer sunulmaz, ben ekipman kalitesi şüpheli olur.
Eğer bir UPS olmayan çıkışı sinüs dalga formu yok var, bazı üreticiler güçlü UPS ve bilgisayar arasında bir regülatöre koymayın sizi çağırıyorum. Regülatöre bir güç olarak dalgalanma olmayan sinüs dalga formu hata olabilir ve yere göndermek için deneyin. Bu UPS için değil donanımları söz kötü olabilir. Eğer bu veya oldu bilmiyorum, ama değil şans olur.

02,09
S: Ben bir destek var / benim UPS sistemleri için bakım anlaşması emin mi?

C: Bazı insanlar bu şiddetle tavsiye ederiz, bazı yoktur. Bu duruma bağlıdır. Orada yanlış UPSes gidebiliriz şeyler var, ve periyodik bakım gerektirir. Tüm destek sözleşmeleri olduğu gibi, genellikle riskini azaltmak için biraz ekstra para harcadığımız. İster bu değerli olduğunu size kalmıştır.

Bir UPS elektronik oldukça bir süre için son olasılığı, pil periyodik olarak değiştirilmesi gerekir. Bu daha sık daha fazla (ve) piller cycled daha derin olacak. (Ancak) yetkili bilgi için ürün ayrıntı piller her üç yılda Değiştirme oldukça tipik satıcı Recommendation. Sürekli hizmet beş yıl muhtemelen kanıtlanmış aksi kadar şüpheli düşünülmelidir süredir herhangi bir UPS pil.

Başka bir elektronik cihaz gibi, bir UPS başarısız olabilir. Bunun için bir plan olmalıdır. Eğer uygunsuz bir anda başarısız bir birim değiştirmek zorunda riski istemiyorsanız, bir destek sözleşme içine bakmak isteyebilirsiniz.

02,10
S: bakım ne tür kendim yapabilir?

C: periyodik UPSes ve başarısızlık modları test yapmak isteyebilirsiniz Bir iyi bir şey. İyi bir zaman bunu yapmak olabilir hemen sonra periyodik 0 seviyesinde yedekleme sonra. Kimse kaydedilir ve makineleri tam yedekleri var. Üzerine için UPS ile salteri Throw simülasyonu ve kesintisi ve nasıl geçiş gider bakın. Genel test bir UPS duvardan fişi çekerek iyi bir fikir değildir. Elektronik her zaman iyi bir zemin referans olması gibi. Eğer bir UPS çıkarın, ancak hala güç Şimdi elektrikçiler bir "yüzen zemin dediğimiz vardır. Sadece bu elektronik için kötü olabilir, ama oldukça da tehlikeli olabilir. Bu herhangi bir prizden UPS sadece kısa bir miktarı hakkında felaketle için söz almak (Don't sonuca rağmen, olası değildir olasıdır!), Tüm olgularda ama, bir devre kesici atma olacağını daha iyi şey yapmak.

Bir GFI (Ground Fault kesen yüklemek için) UPS yararlı olabilir kaplı çıkışları bir kesici atmak zorunda kalmadan, özellikle UPS izole bir devre üzerinde (ki muhtemelen gerektiğini makineleri korumalı yoksa bu test kolaylaştırmak için ). Bu yuvalar en modern mutfak ve banyo ile bulunan bir düğme ve siyah kırmızı. Size güç ve eski gücünü geri kesmek için ikinci itin.

Hemen hemen tüm UPSes kullanmak kurşun-asit bataryalar, en araç pilleri gibi. Aksine, diyelim ki, NiCad (Nikel Kadmiyum) pil, kurşun-asit bataryalar "" pil hafıza yok. Her bir "derin döngüsü" (ya da çok düşük düzeyde bile süzülmüş için) bir kurşun-asit batarya etkinliği azalacak, pil çalıştığı bu kaçınılmalıdır. Tabii ki, bu durumlarda taşıma size bir UPS satın sonra nedendir, ama aşağı bunu yaparken gerekli olmayan bir UPS çalıştırmamalısınız.

Olarak bir UPS büyüdükçe, onun pil ömrü daha kısa olacaktır. Elbette güvenilir test yolu yoktur ne kadar o pil aşağı çalıştırmadan ve yapmak istemiyorum çünkü onlar kurşun-asit bataryalar var. <sigh> Tüm bu onları için periyodik pil değiştirme içeren bir destek sözleşme almak için çok iyi nedenleri vardır. En azından, bu normal bir iş yükü altında pil genellikle hala makul UPS garanti figürün sonunda, bu çok tahmin başlamak için iyi bir yer iyi olacak şekil olabilir.

02,11
Bazı pil ve biraz güç klima atılmış ile S: Ain't bir UPS sadece övmek güç şeridi / regülatöre?

A: Temel olarak. Ayrıca bir güç çevirici ve bazı diğer devreleri var. Ayrıca sayacı, termometre veya diğer gadget'lar olabilir.

02,12
S: önemli UPS çıkış dalga formu nedir?

C: Bu iyi bir soru, ve bir bazı tartışma değer. Bir düşünce okulu, bir zaman sinüs girişi, bir CAN en iyi yaklaşım teçhizat çalıştırmak gerekir, ve sahip olduğu sapmalar eğer bir güç kaynağı ile, ya da aslında donanımları zarar verebilir olsun ya da sinyal olarak yorumlanabilir olabilir harmonikler üretirler. Başka bir okula beri hemen hemen tüm bilgisayarlarda kullanabilirsiniz elektriği sadece ya da dalga şekilleri giriş gücü dalga formu ile, şekli doruklarına yakın güç çeken tipi güç kaynakları, tutan önemli değildir. Kim haklı? Bilmiyorum. Bence sinüs çıktısı ekstra para değer, özellikle on-line UPS sistemleri sürekli bilgisayara kendi dalga formu sağlamak içindir. Ayrıca, eğer sizin ekipman bir anahtarlama tipi güç kaynağı vardır bilmiyorum, iki kez düşük kaliteli bir KGK satın almadan önce düşünmek isteyebilirsiniz. [Bazı bu bilgilerin Ekim 1994 LAN Dergisinin sayısında büyük bir makaleden, check it out. -NPC]

02,13
S: Ben gerçekten bir UPS benim donanımları korumak güvenebilir miyim?

C: Bu zor bir soru. Çoğu UPS sistemleri, bir mağaza veya bilgisayar katalog satın almak için büyük olasılıkla daha o acı daha senin uptime yardımcı olmak için, bu güvenlik veya hayat kritik donanımları yönelik değildir muhtemeldir.

Temel olarak, bu cihazlar tüketici elektroniği parçaları olarak kabul edilmelidir. Numaralı temelinde olan bu cihazların çoğu birbiriyle rekabet fiyat değil, kalitesidir. Ben UPSes fabrikadan ölü gelmesi oldu. (Hepsini) ile ilk kurulum hafta içinde donanımları alarak onları başarısız oldu. Bunu ispat edemez, ama garanti ne zaman eski bir () satırı ötesinde etkileşimli UPS büyük üreticisinden bana bir makine anakart, bellek, ağ kartı kızarmış, öldü ve monitör bahse hazırım. <2000 VA serisinde, maliyet-etkililik daha KGK üreticileri için çünkü görünen (daha müşterilerine) nihai güvenilirlik daha önemli olmak önemlidir. Eğer yaşam bilgisayar uptime bağlıdır, bir özel amaçlı, online, büyük, gereksiz, pahalı sistemi gerekir. Bu sistemlerin bu belgenin kapsamı dışındadır. Ne zaman yerel bilgisayar mağazasında bir UPS satın aldığınızda, sistemin bu tür satın değildir.

Bu da, bu şey veya para atık kötü söylemek, sadece onların ilacı değilseniz's değil. Ben donanımları istatistiksel olarak daha az kesinti ve daha düşük donanım hatası oranları zaman bir UPS tarafından daha zaman değil korumalı's geçirmektedir en iyi UPSes ile çalıştı Çoğu yerde. Ancak bu cihazlar yanılmaz değildir. Eklerken bir karıştırmak için, teknik olarak bu ve bazen yanlış gidecekler için bir daha şey. Bu cihazlar yaş ve bazen bölünürler. Kötü bir arada kalite kontrolü ile notları. Düşünün iki adım ileri bir adım geri. Hala ilerleme's.

Yapabileceğiniz olasılığını azaltmak için bazı şeyler vardır ki bir UPS olacaktır yolculuk sizi. İşte bazı öneriler. Bu ayrıntılı bir liste değildir:

UPS düzenli bakım yapın. Bu periyodik pilleri değiştirerek içerir. Hiç kötü pil çalışır mı. Sürece UPS hangi KGK bağlantısını kesmeden olmadan pilleri değiştirmenize olanak sağlayan bir bypass özelliği varsa, bu aşağı vesilesiyle önemli sunucu kapatma anlamına gelir.
Daha gerekli piller daha fazla derin olmayan bir döngüsü musunuz.
Emin olun KGK temas her zaman elektriksel zemin ile tutar.
Sıcaklık veya aşırı nem, su, aşırı toz veya aşırı statik elektrik UPS maruz bırakmayın. UPS temiz ve kuru çevresi tutun.
UPS aşırı yük değil mi.
Eğer KGK ilk fırsatta aksaklığı veya arıza belirtileri, hizmet çıkarın gösterir. Kadar incelenmiş ve nitelikli destek personeli tarafından recertified hizmetine geri koymayın.
02,14
S: Ben oluşturmak istiyorsanız düşünmek / yenilemek / My UPS kendimi kendi yükseltin. Bu iyi bir fikir mi?

C: En kısa cevap: Hayır, iyi bir fikir değil. Temel olarak, eğer yoksa nasıl Bunu yapmak için bu belgedeki bilgileri soliciting konum, bunu, bu yüzden olmayan kalifiye değilseniz.

Eğer ne yaptığını biliyor gibi diğer elektronik proje ile, kendiniz bir inşa etmek mümkündür. Bir UPS durumda, ancak yılında toleranslar çok ve yanlış binanın ağır olabilir sonuçları sıkıdır. Bu enerjiler bir kişi öldürmek ya da büyük bir yangın başlatmak yeterli ile pil ve tehlikeli madde içeren ciddi olasılığı kadar yanlış felaket sonuçları ile takılabilir bir şey var çalışıyoruz. Eğer pilleri yanlış tür bir UPS çok kötü şeyler yüklenir olur. Sürece gerçekten, you're çok uzakta donanımları başkalarının yerine sertifikalı kendiniz yaparak sadece birkaç dolar kurtarmaya çalışırken ile yapışmasını daha iyi ne yaptığını biliyorum. Elbette, eğer gerçekten ne yaptığını biliyor musun, o zaman (ya da) benim tavsiye istemek gerekmez. Kesinlikle profesyoneller için bu proje bırakın.

03:
BAŞLIK: UPS izleme / kapatma yazılımı.
03,01
S: Eğer güç uzun süre çıktı, ben otomatik olarak aşağı incelikle UPS pilleri die önce kendi kendini kapattı benim bilgisayar istiyorum. Bunu yapabilir miyim?

A: Evet. Bazı UPSes için bunu yapmak birçoğu KGK üreticileri destek yazılım bazı platformlarda en azından. Ayrıntılı bilgi için UPS satıcınıza sorun.

S: Tamam, nasıl hakkında benim için bir kez güç döndürür sistemi yeniden başlatmaya?

A: Tüm UPS yazılım ürünleri bu, ama çok yok. Yine, satıcınızın isteyin. Ben bunu herhangi bir serbestçe dağıtılabilir ürünlerin bilmiyorum. Bu onlar inşa edilemez, ancak satıcı yazılım ucuz (genellikle) bu muhtemelen değmez binasının yeterli olduğu anlamına gelmez.

03,02
S: Bu yazılımı çalışıyor? Ben açlıktan (boş) olan yazılım veya bir UPS bir bilgisayar bir işletim sistemi çalıştıran korumaya sahip göze alamaz doldurunuz kulüpler kimsenin destekler.

C: Genellikle, bir UPS geri üzerinde bağlamak için kullanılabilecek bir seri port herhangi bir bilgisayar hemen. Bazen bu bağlantıları boş olan modem, bazen değilsin. Olarak gider KGK seri hat boyunca bilgi gönderir. Hangi pin kodunu çözmek için, you are all set hangi bilgi, bilgilerin nasıl biçimlendirilir ve bilgisayar taraftan duymak istediğini anlamaya içerir.

Burada çok basit bir arayüz UPS Joe Moss, joe_AT_morton.rain.com tarafından sağlanan ana hatlarını bir iskelet betik. Kesinlikle bir başlangıç noktası olarak, ama bu kontrol bazı uğraşmadan anlamlı bir şey yapmak sanmıyoruz.

        
#! / bin / sh

        
# Shut genişletilmiş elektrik kesintisi durumunda sistemi aşağı

        
# Bu hangi KGK bağlı seri bağlantı noktası olmalıdır
        
# Bu bağlantı noktası açık engellemek için ayarlanmış olmalıdır DCD hattı kadar
        
Olduğunu iddia # - birçok UNIX sistemleri bu belirlenen var
        
# Minör aygıt numarası değilse, görmek eğer bazı yoludur
        
# Sisteminizde bu davranışını etkinleştirmek için
        
PORT = / dev / ttya

        
Kadar bir güç kesintisi # Ok, bu blok gerekir

        
:> $ PORT

        
Bu noktaya ulaşmak #, biz güç kaybettim
        
duvar <<EOF
        
Sky is falling! Sky is falling!
        
EOF

        
# Arama kapatma (veya init veya her ne ise)
        
exec kapatma

03,03
S: Hmmm ... Bu tür karmaşık. Birileri bu yapılır mı?

C: Herhangi bir çözüm neredeyse kesin satıcısına özgü olacaktır. Ancak, bazı cesur ruhları bazı satıcılar 'UPSes kısmi işlevselliği hazırladık. APC UPSes destekler UPSD ve upsmon paketler Open Source software. Onlar alınabilir: ftp://ftp.rge.com/pub/admin/upsd/ ve ftp://newcorridor.com/pub/upsmon/.

Not: Farklı UPSes sinyalleri farklı üretmektedir. Bazı yazılımlar tek bir marka veya UPSes modeli çalışır veya başkalarıyla değil iş olabilir.

03,04
S: Benim yapılandırma çalışır izleme yazılımları bulamıyor. Ne yapmalıyım?

A: Evet, size birkaç seçenek var gibi görünüyor:

Kendi oluşturun. Öğe 03,02 bakın.
Kullanım şey serbestçe dağıtılabilir. Öğe 03.03 Bkz.
Senin platforma bağlantı noktasına UPS satıcı Lean on.
Sizin platformu destekleyen farklı bir satıcı deneyin. Öğe 05,01 bakın.
03,05
S: diğer yazılım var mi?

C: UPS makineleri için yazılım paketleri daha sofistike alıyorsanız. En, ama güç ve durum izleme bir seviyede sağlamak son zamanlarda orada daha fazla GUI, daha etkileşimli paketleri, SNMP desteği ve hatta arama-out belleği. Daha fazla bilgi için yazılım 05.03 bölümüne bakın.

04:
BAŞLIK: Ne kadar büyük bir UPS ihtiyacım var?
04,01
S: UPSes belirlenen "boyutları" nedir?

C: Genellikle, bir UPS bir VA derecesi vardır. VA degerlendirmesi Volt * Amper onu sunabileceği en yüksek sayısıdır. VA derece güç drenaj Watt () ekipman olarak aynı değildir. (Bu doğru olacağını yalnızca veya devre direnç eğer yük vardı DC, AC değildi). Bilgisayar Rootkitler olmayan vardır dayanıklı. Tipik bir PF (güç faktörü: Watt / VA) bazı bilgisayarlarda olarak 0,6 olarak, yani eğer 100 Watt tüketen bir rekor anlamına gelir düşük olabilir, sen 167 bir VA derecesi ile bir güç kaynağına gerek. Bazı literatürlerde bu 0,7 İyi bir dönüşüm faktörü olabileceğini göstermektedir, ancak bu ağır özel ekipman bağlıdır. Ayrıca, orada gerçekten onları ölçme yanında bu sayılar belirlemek için yolu yoktur.

Eğer VA derece aşıldığında Not: Bazı UPSes güç sağlamak için devam edebilirsiniz eğer güç giderse, onlar sadece kendi VA derece yukarıda sağlayamaz. Bazı at all onların VA derece güç yukarıda sağlayamaz. Eğer deneyin bazı şeyler gerçekten kötü yapabilirsiniz. Her durumda, I güçlü hiçbir koşulda yapmıyorum öneririz. Genellikle başparmak kuralı bir KGK dan derecelendirme notunu yaklaşık% 75 daha fazla VA çizim asla gibi görünüyor.

04,02
S: Nasıl benim ekipman için gereken ne VA derece anlarım?

C: İlk olarak, mümkün olduğunda, Vat derecelendirme VA ziyade olsun. Bkz Q04.01 yukarıda. Oraya elektrik yükü değerlendirmek için çeşitli yollar çift şunlardır:

Doğrudan ölçümü. Doğrudan ekipman mevcut çizmek ölçmek için ekipman alabilirsiniz. Bu erişimi olabilir veya olmayabilir. Eğer kendi tesislerinde / elektrik tip insanlar var bir organizasyonun parçası olan, onlar bunu mümkün olasılığı yüksektir. Eğer güzel sormak onlar size yardımcı olabilir. Eğer bir bütçe ve konum yüksek kaliteli bir ampermetre için dışarı kabuk istemiyorsanız, bir aygıt kuru isteyebilirsiniz "A Watt" elektrik kullanım P3 International tarafından yapılan takip Kill çağırdı.
Karşılaştırın notları. Eğer kullandığınız aynı kurulumu ile tanıyorsanız onlara ne kullanmak ne kadar yakın onlar maksimum VA degerlendirmesi üzeresiniz isteyin.
Grafik kullanın. En satıcıları ortak ekipman için size yardımcı olabilir. Eğer olağandışı bir kurulum veya karışımı malzemeler çok şey var, bu daha zor olabilir.
Ekipman rating kullanın. Bilgisayar ekipmanı çoğu adet yakınındaki bazı arka panelde nerede güç kablosu şasi girer bir gücü var. Olarak üreticiler için onu çalmak için gerekli Bu sayı genellikle çok muhafazakar, ya da güvenli onlar dava alırsınız.